شنبه تا پنجشنبه

8 الی 20

تلفن تماس

02122618760 | 091257995597

دلایل بوی بد اگزوز بنز و بی ام و

دلایل بوی بد اگزوز بنز و بی ام و

دلایل بوی بد اگزوز بنز و بی ام و

عواملی زیادی وجود دارند که میتوانند باعث ایجاد بوی بد اگزوز (خام سوزی) شوند در این متن به اصلی ترین دلایل این مشکل، نحوه رفع آن میپردازیم.》تنظیم نبودن موتور یکی از دلایل وجود این ایراد در خودروهای آلمانی میباشد.
بالا بودن نسبت سوخت به هوا میتواند سبب ناک و یا بوی بد اگزوز در هنگام سرد بودن شود،‌ کثیف بودن مسیر سوخت رسانی، خراب بودن شمع های موتور، کثیفی دریچه گاز، فرار هوا از مانیفولد ورودی یا اتصالات پایپ ها، خرابی لاستیک های گیت سوپاپ که با دود آبی همراه است، نشتی سوزن انژکتورها و…
و اما اصلی ترین دلیل این مشکل. سنسور های اکسیژن.
خرابی سنسور اکسیژن باعث می شود مصرف بنزین افزایش پیدا کند و در نتیجه نسبت سوخت به هوا بیشتر شده و احتراق های ناقص داخل سیلندر ایجاد میشوند و بوی بد اگزوز به وجود می آید.
بنزین نامرغوب نیز یکی دیگر از عوامل بوی خام سوزی اگزوز میباشد.
بعضی از همکاران خرابی کاتالیزور را منبع اصلی این ایراد می دانند اما واقعیت این است که خرابی کاتالیزور در موارد بسیار نادری باعث ایجاد بوی بد اگزوز می شود.
تخلیه کردن یا سوراخ کردن کاتا لیزور.
یکی دیگر از دلایل بوی بد اگزوز بنز و بی ام و : خالی کردن یا سوراخ کردن کاتالیزور یک اشتباه بسیار رایج میباشد که معمولا به پیشنهاد تعمیرکاران غیر متخصص و یا مالک خودرو انجام می شود تا به این صورت مشکل شتاب خودرو برطرف و هزینه زیادی بابت تعویض این قطعه نپردازند، در سال جاری سختگیری ها برای کنترل آلایندگی خودردها افزایش یافت. و برای دریافت معاینه فنی رسمی باید خوردوی شما کاتالیزور بدون ایراد داشته باشد. تخلیه کاتالیزور در بعضی از مدل های بی ام دبلیو و مرسدس بنز باعث آسیب جدی به موتور خودرو می شود. برای جلوگیر از معزل بوی بد اگزوز در هر ۳۰۰۰هزار کیلومتر از (کلینر) شستشوی دهنده سیستم انژکتور و پاک کننده سیستم خروجی دود استفاده کنید. استفاده مداوم از این محلول باعث افزایش عمر انژکتورها و کاتالیزور و همینطور سنسورهای اکسیژن می شود. تعمیرگاه تخصصی بنز بی ام و (تکتیکال سرویس) با استفاده از تجربه چندین ساله و دارای مدرک رسمی از کمپانی های بی ام و، بنز، پورشه آماده ارائه خدمات تخصصی شامل عیب یابی الکترونیک، تعمیر موتور، تعمیر گیربکس، سیستم تعلیق، و فعالسازی آپشن ها، فعال سازی بلوتوث، ریکاوری کاتالیزور،  سرویس دوره ای سرویس درمحل (خدمات سیار)و در تعیرگاه واقع در شیخ بهایی سئول، به صورت شبانه روزی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *