شنبه تا پنجشنبه

8 الی 20

تلفن تماس

02122618760 | 091257995597

نگهداری گیربکس اتوماتیک بنز

نگهداری گیربکس اتوماتیک بنز

نگهداری گیربکس اتوماتیک بنز

گیربکس اتوماتیک یکی از سخت ترین و پیچیده ترین قسمت های ماشین شماست. این موتور در محدوده نسبتاً باریک دور RPM موتور با کمترین کارایی کار می کند و فقط در میانه این دامنه از انرژی به طور موثر استفاده می کند.

سیستم انتقال قدرت باید خروجی موتور را به سرعت و گشتاور تبدیل کند تا برای رانندگی عملی شود. در مورد ترانس اتوماتیک ، باید تنظیمات را به طور خودکار و با استفاده از یک سیستم پیچیده مکانیک و هیدرولیک انجام دهد.

انجام این کار باعث ایجاد فشارهای شدید بر روی انتقال اتوماتیک – نیرو ، فشار ، گرما و اصطکاک می شود. این می تواند باعث شود ذرات ریز فلز از چرخ دنده ها و سایر اجزا خارج شوند و مایع انتقال دهنده را آلوده کنند. هرچه تعداد این بیت های ساینده بیشتر باشد ، عملکرد مایعات بدتر بوده و باعث سایش بیشتر می شود.

این یک چرخه معیوب است که باید مرتباً آن را بشکنید تا گیربکس خودکار و عملکرد آن را حفظ کنید. یا برای هزینه های اصلی آماده باشید.

برای نگهداری گیربکس اتوماتیک بنز به همین دلیل است که شما باید به صورت منظم به سیستم انتقال قدرت خودکار سرویس دهید – حداقل اگر از وسیله نقلیه خود برای یدک کشیدن یا در محیط هایی استفاده می کنید که باعث توقف و راه اندازی زیادی می شوند ، حداقل هر 15 ماه یا 25000 کیلومتر و بیشتر از اینها باید سرویس انتقال دنده خود را ارائه دهید. برخی از مدل ها ممکن است به سرویس انتقال منظم تری نیز نیاز داشته باشند. متخصص انتقال شما می تواند در این زمینه به شما مشاوره دهد.

 

مایع انتقال را تخلیه کنید
ظرف روغن را برداشته و تمیز کنید
شرایط سیال ، شواهد موجود در مورد مواد پوشش فلزی یا کلاچ را در ظرف و هر گونه شواهد لجن را بررسی کنید
در صورت لزوم انتقال سریع تر
فیلتر را برداشته ، تمیز کرده و تعویض کنید
باندها و کنترل ها را بررسی و تنظیم کنید
با استفاده از یک واشر جدید ، ظرف را دوباره نصب کنید
انتقال را با مایع انتقال جدید از نوع صحیح تا سطح توصیه شده پر کنید
نشتی و سایش در آب بندی و شیلنگ را بررسی کنید
آزمون بررسی کار خودکار ترانس سرویس.

* گرگرفتگی انتقال معمولاً هنگامی انجام می شود که علائمی از فرسودگی زیاد یا مایع انتقالی بد آلوده وجود داشته باشد. فقط تخلیه مایعات باعث از بین رفتن کلیه مایعات قدیمی در فضاهای تنگ نمی شود و پس مانده آن تقریباً بلافاصله باعث کثیف شدن هر سیال جدید می شود. برای از بین بردن باقی مانده مایع قدیمی ، معمولاً لوله خنک کننده بین سیستم انتقال قدرت و رادیاتور جدا نشده و در هنگام روشن بودن موتور انتقال قدرت پر می شود. این مایعات را از طریق انتقال نیرو می دهد و بقایای کثیف را از بین می برد.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه سرویس گیربکس اتوماتیک شما به درستی انجام شده است ، سپردن آن به متخصصان با مهارت و تجهیزات لازم است.

انتقال مداوم متغیر (CVT)
CVT یک نوع انتقال خاص است که تغییرات تدریجی در نسبت دنده را دارد ، نه مراحل خاص مانند گیربکس های معمولی. تعداد فزاینده ای از اتومبیل های مدرن از گیربکس های این نوع استفاده می کنند. آنها به دانش تخصصی نیاز دارند ، بنابراین به شما توصیه می شود اگر می دانید یا احتمال دارد وسیله نقلیه شما دارای CVT یا سیستم مشابه باشد ، حتماً وسیله نقلیه خود را به متخصصان تکنیکال سرویس برسانید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *